فروش دامین بصورت مستقیم
برای ثبت دامین، نام دامنه مورد نظر خود را تحت بررسی قرار دهید در صورت آزاد بودن نام دامنه لحاظ شده، شما می توانید آن دامین را به نام خود ثبت نمایید. قیمت بعضی از پسوندها در جدول روبرو برای ثبت مالکیت یکساله برای شما آمده است .
  • .com١۶۵.۰۰۰١۶۰.۰۰۰
  • .net١۵۷.۰۰۰١۵۵.۰۰۰
  • .org١۶۷.۰۰۰١۶۵.۰۰۰
  • .biz١۵۵.۰۰۰١۵۰.۰۰۰
  • .info١۶۵.۰۰۰١۵۹.۵۰۰
  • .ir۵.۰۰۰۴.۹۵۰

 

دامین چیست ؟

دامنه یا دامین ( به لاتین : domain ) نامی یکتا و بیانگر هویت و نشانی دسترسی به یک وب سایت است. هر دامنه از دو بخش اصلی تشکیل شده است؛ بخش اول نامی است انتخابی، که هر فرد می‌تواند بسته به موضوع وب‌سایت و سلیقه خود آن را انتخاب نماید؛ مانند parsonweb و بخش دوم نیز که با یک نقطه(.) از بخش اول جدا می‌شود، پسوندی است قراردادی که از دو تا شش حرف تشکیل شده می شود و هر فرد می‌تواند بسته به موضوع وب‌سایت و سلیقۀ خود یکی از آن‌ها را انتخاب نماید. از متداول‌ترین پسوندهای بین‌المللی می‎توان به com،net،org،info و در ایران به ir اشاره نمود.

 

اقدامات لازم برای ثبت یک دامنه و مالکیت قطعی

برای ثبت دامنه و مالکیت قطعی دامنه های بین المللی ابتدا باید نام دامنه مورد نظر خود را از جستجوی دامنه پیدا کرده و اطلاعات هویتی و پستی خود را در کاربری خود ثبت و مدت زمان مالکیت خود را انتخاب (مثلا یک سال ) و سپس اقدام به پرداخت نماید .
برای ثبت دامنه ir باید دارای شناسه نیک از ایرنیک – مرکز ثبت دامنه کشوری ایران باشید.

برای دریافت شناسه می بایست در پنل کاربری خود پس از انتخاب نام دلخواه دامین مورد نظر خود با انتخاب گزینه ساختن شناسه جدید در ایرنیک با در دست داشتن اطلاعات هویتی خود اقدام به ثبت اطلاعات و دریافت شناسه نمایید .

و یا وارد وب سایت ایرنیک شده و در منوی مشخصه‌های شناسه در بالای صفحه اقدام به ساختن شناسه کاربری نمایید و سپس مانند دامنه بین المللی بقیه اقدامات ثبت را در وب سایت انجام دهید.

مدت زمان فعالسازی دامنه های بین المللی حداکثر ۸ ساعت و دامنه ir حداکثر ۲۴ ساعت پس از ثبت می باشد .

 

ثبت نام در وب سایت خدمات میزبانی وب پارس

برای ثبت نام و ایجاد کاربری در وب سایت خدمات میزبانی وب پارس (پارس آنوب) در منوی اصلی وارد پورتال کاربران و سپس با انتخاب گزینه ثبت نام با در دست داشتن اطلاعات هویتی و محلیتی خود اقدام به ثبت نام نمایید