سرنوشت دامنه های ثبت شده در مرکز ثبت ریسلو

چندی پیش اخبار و شایعاتی در خصوص تحریم دامنه های ثبت شده در مرکز ثبت ریسلو به گوش مردم رسید و جنجالی در دنیای مجازی و میان کاربران و نمایندگان این مرکز ثبت به پا شد .

اما واقعیت چیست ؟

شرایط برای کاربران و نمایندگانی که با مشخصات ایرانی اقدام به ثبت دامین نموده اند از تاریخ 18 جولای فقط و فقط امکان ثبت دامنه جدید را ندارند و هیچ اختلالی برای دامنه هایی که قبلا ثبت کرده اند پیش نخواهد آمد .

تمام دامنه ها تا 3 ماه بصورت عادی و با قیمت قبلی قابل تمدید خواهند بود و بعد از آن نیز مشکلی وجود نخواهد داشت و فقط تمدید با قیمت بسیار بالاتری انجام خواهد شد .

پس دیگر نگران مالکیت و تمدید دامنه های خود در این مرکز ثبت نباشید و به شایعات و مواردی که در این خصوص مطرح گردیده توجه نکنید .

به نقل از فراسو :

هیچ اتفاقی برای دامنه های موجود در ریسلو نخواهد افتاد و شرکت فراسو در حال فراهم آوردن زیرساخت های لازم جهت رفع همیشگی این مشکل میباشد و بزودی اطلاع رسانی های آتی در این خصوص ارسال خواهد شد ، راه حلی که در حال فراهم اوردن زیرساخت های آن هستیم فراتر از یک انتقال ساده به رجیسترار دیگر بوده و برای همیشه این مشکل را برای کاربران ایرانی رفع خواهیم نمود .

شایعات کاسبان تحریم در مورد دامنه های ثبت شده در مرکز ثبت ریسلو ؟

چندی پیش یک ایمل از طرف یک شرکت ایرانی با نام ایران سرور و توسط ( عزیزی ) برای تمامی کاربرانی که در مرکز ثبت ریسلو دامنه ثبت کرده اند به شرح زیر ارسال شد :

با توجه به ترحیم دامنه های ثبت شده در مرکز ثبت ریسلو امکان اینکه مالکیت دامنه خود را از دست بدهید بسیار زیاد است و دامنه شما به زودی تحریم خواهد شد هرچع سریع تر آن را به یک ریسلر معتبر ( مثل خودشان 😀 ) انتقال دهید .

جالب این بود که این ایمیل را برای کاربرانی که دامنه ای در مرکز ثبت ریسلو ندارند هم ارسال کرده بودند که تا شاید از این آب گل آلود ماهی بیشتری صید کنند .

خلاصه خبر

خلاصه اینکه هیچ اتفاقی برای دامنه های ثبت شده در مرکز ثبت ریسلو تا روز آخر اعتبار مالکیتشان نخواهد افتاد .

منبع: وب سایت خدمات میزبانی پارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *