بزرگ ترین اختلال در تاریخ اینترنت

سون اولاف کمفیوس که اصالت هلندی دارد و شرکت های اینترنتی زیر مجموعه اش یکی از عوامل اصلی کند شدن ترافیک اینترنت هستند و مقابله با فعالیت تخریبی آنها در اینترنت از سوی شرکت‌های امنیتی در تشدید کندی ترافیک اینترنت تاثیر داشته است و بی شک آنها مسئول بزرگترین اختلال تاریخ اینترنت هستند .
متخصصان امنیتی هلندی معتقدند که Sven Olaf Kamphuis یک برنامه نویس برجسته با قابلیت های فراوان است که مقابله با او کار سختی است. تازه‌ترین دشمن وی که برای مقابله با او وارد عمل شده گروهی موسوم به Spamhaus است. این گروه که مقر آن در ژنو قرار دارد، به جنگ اسپم نویسی اینترنتی رفته است و برای این کار فهرستی از افراد مهم مظنون در این زمینه را منتشر کرده است.
کندی اینترنت در اثر درگیری Kamphuis و مخالفانش زمانی آغاز شد که Spamhaus موفق شد دو شرکت به نام های CB3ROB و CyberBunker را که متعلق به این فرد بودند، در لیست سیاه قرار دهد. شرکت اول ارائه دهنده سرویس های اینترنتی و دومی یک شرکت میزبانی وب هستند، اما این برنامه نویس هلندی از آنها برای ارسال هرزنامه استفاده کرده بود.
با توجه به اینکه بررسی اولیه دخالت شرکت CB3ROB را در حملات DOS هفته قبل که منجر به کندی قابل ملاحظه اینترنت در جهان شد، ثابت کرده احتمال برخورد قضایی با Kamphuis سی و پنج ساله افزایش یافته است.
در این میان برخی منابع خبری نیز به رفتارهای نامتعارف و روحیات خاص Kamphuis اشاره می کنند. وی که دو شرکتش را به ترتیب در سال های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۹ تاسیس کرده است، از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۱ برای یک شرکت سرویس دهنده اینترنت به نام XS4ALL در هلند کار می کرد. وی در ان زمان عادت داشت که کامپیوترهای همکارانش را هک کند و رفتارهای غیرمتعارف دیگری نیز از خود نشان می داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *