آموزش پاک کردن کش مرورگرها

آموزش پاک کردن کش مرورگرهای پرکاربرد موزیلا و گوگل کروم

گروه آموزشی خدمات میزبانی پارس : اصلا کش یا به اصطلاح کش کردن در مرورگر به چه معناست ؟ ( این سوال اکثر کاربران خدمات میزبانی پارس می باشد که امروز به توضیح آن و نحوه پاک کردن یا به اصطلاح خالی کردن کش مرورگر می پردازیم )

کش مرورگر چیست ؟

کش مرورگر به قسمتی از گفته میشود که اشیا و داده های مربوط به وبسایت ها و وبلاگ ها و کلا هر چیزی که در اینترنت از آن بازدید میکنید در آنجا ذخیره میشوند تا در مراجعه ی بعدی شما به همان وبسایت ها یا صفحات دیگری نیازی به بارگذاری مجدد و تکراری همان داده های اضافه نباشد.

مزیت این کار در این است که سرعت بارگذاری صفحات را به طرز چشم گیر و قابل توجهی بالا می برد .

حالا چگونه کش و کوکی را در مرورگرهای گوگا کروم و موزیلا حذف یا پاک کنیم ؟

نحوه ی پاک کردن کش مرورگر گوگل کروم :

1- از منوی اصلی مرورگر گزینه ی  tools  یا More Tools گزینه ی Clear browsing data انتخاب نمایید یا میانبر بزنید و کلیدهای Ctrl+Shift+Del را همزمان بگیرید.

 

2- بلافاصه یک پنچره جدید باز خواهد شد که با توجه به نیاز خود برخی گزینه ها رو انتخاب و در نهایت گزینه ی CLEAR BROWSING DATA را انتخاب کنید .

به همبن راحتی 🙂

 

نحوه ی پاک کردن کش مرورگر موزیلا فایر فاکس (مرورگر بسیار دوس داشنتی من) :

1- از منوی اصلی مرورگر گزینه ی روی گزینه Library در مرورگر کلیک کنید سپس History و سپس روی گزینه ی Clear Recent History کلیک کنید .

  • Library

  • History

  • Clear Recent History

2- بلافاصه یک پنچره جدید باز خواهد شد که کلیک کردن بر روی گزینه Details با توجه به نیاز خود برخی گزینه ها رو انتخاب و در نهایت گزینه ی CLEAR NOW را انتخاب کنید . به همبن راحتی 🙂

 

 

منبع : وب سایت خدمات میزبانی پارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *