آموزش افزودن ویژگی به محصول در ووکامرس

آموزش افزودن ویژگی خاص به محصول یا کالا در فروشگاه ساز ووکامرس

افزودن ویژگی در ووکامرس ← گروه آموزشی خدمات میزبانی پارس : در مقاله قبلی ( افزودن محصول در ووکامرس ) با نحوه اضافه کردن یک محصول در ووکامرس آشنا شدیم. در این مقاله قصد داریم به افزودن یک یا چند ویژگی خاص را به یک کالا در ووکامرس بپردازیم، با ما همراه باشید …

ابتدا بهتر است بدانیم افزودن ویژگی به بک کالا یا محصول چه کاربردی دارد ؟
افزودن ویژگی برای یک کالا به دو منظور انجام می شود :

1- برای معرفی مشخصات فنی و یا سایر ویژگی های محصول مانند رنگ، سایز، مناسب برای و … ( که در این مقاله به آموزش آن خواهیم پرداخت )

2- برای کالاهایی که دارای ویژگی های هستند که متغیر می باشد مثلا با تغییر در رنگ یا سایز آن کالا قیمت برای خریدار کم یا بلعکس زیاد بشود . ( در مقاله بعدی به آموزش افزودن کالای متغیر خواهیم پرداخت )

خوب در مقاله آموزشی قبلی با نحوه افزودن یک کالا در ووکامرس آشنا شدیم که پیشنهاد میکنم قبل از این آموزش ابتدا به مقاله قبلی مراجعه و آن را به دقت مطالعه کنید ( افزودن محصول در ووکامرس ) .

خوب برای اینکه ویژگی به یک کالا اضافه کنیم ابتدا باید آن ویژگی هایی که مد نظر داریم ( مثلا رنگ یا سایز کالا ) در قسمت ویژگی ها اضافه کنیم .

برای اضافه کردن یک ویژگی باید ابتدا از مسیر محصولات ← ویژگی ها وارد این بخش شویم و اقدام به افزودن ویژگی جدید نماییم همانطور که قبلا گفتیم ویژگی ها به شما اجازه میدهند توضیحات بیشتری در مورد محصول، مانند رنگ و سایز بدهید.

نکات مهم برای افزودن ویژگی :

1- نام

نام ویژگی (برای نمایش به کاربران سایت)

2- نامک

نامک یکتا برای ویژگی; باید انگلیسی بوده و کوتاهتر از 28 کاراکتر باشد.

3- گزینه بایگانی فعال شود

اگر می خواهید این ویژگی در بایگانی محصولات فروشگاه باشد، این گزینه را فعال کنید.

4- نوع ویژگی

نحوه انتخاب ویژگی‌ها برای محصولات. متن به شما اجازه می‌دهد یک نوشته دستی در برگه محصول داشته باشید، انتخاب آیتم‌های از پیش تعیید شده‌ای هستند که میتوان انتخاب کرد. اگر می‌خواهید برای «تغییرات» ویژگی انتخاب کنید از انتخاب استفاده کنید.

5- مرتب سازی پیش‌فرض

نمایش ترتیب سفارش برای کاربر برای این ویژگی. اگر از مرتب‌سازی مرسوم استفاده کنید شما میتوانید با استفاده از کشیدن و رها کردن ترتیب را تغییر دهید.

خوب بعد از اینکه ویژگی را وارد کردیم باید به قسمت پیکربندی شرایط و مقررات هر ویژگی جهت افزودن گزینه های هر ویژگی، مثلا برای ویژگی رنگ باید رنگ های مد نظر کالا را وارد کنیم ( آبی، سفید، قرمز و … ) یا برای پیکربندی شرایط و مقرراتِ ویژگی سایز باید سایزهای موجود کالاهایتان را وارد بفرمایید مثلا سایز یک پیراهن به شکل M و L و XL و XXL و …

بعد افزودن ویژگی ها و پیکربندی شرایط و مقررات هر ویژگی به صفحه محصول باز میگردیم تا ویژگی ها را به محصولاتمان اضافه کنیم

برای افزودن ویژگی ها به بخش اطلاعات محصول ← ویژگی ها وارد می شویم ( طبق شکل زیر )

سپس از تب سفارشی سازی ویژگی های محصول ویژگی هایی که قبلا در بخش ویژگی ها وارد کردیم رو به صورت دلخواه هرکدام که مد نظرتان بود یا بهتر است بگوییم ویژگی مختص آن کالا را اضافه میکنیم .

بعد از اضافه کردن ویژگی باید مورادی که در پیکربندی شرایط و مقررات به ویژگی ها اضافه کردیم و متناسب با همان محصول شماست را وارد نمایید ( شکل زیر )

و در آخر با زدن تیک نمایش در برگه محصول و دکمه ذخیره ویژگی ها تمامی تغییرات را ذخیره و نهایتا برای نمایش کالا در سایت کلید انتشار را بزنید تا محصول در فروشگاه شما نمایش داده شود .

 

 

در مقالات بعدی خدمات میزبانی پارس با اضافه کردن کالای متغیر در فروشگاه ساز ووکامرس همراه شما خواهیم بود ( همراه ما باشید )

منبع : وب سایت خدمات میزبانی پارس ( پارس آنوب )

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *